Site Overlay

Jak wyglądają silikony szklarskie?

Jednymi z najbardziej uniwersalnych produktów budowlanych są silikony. Stosunkowo często stosowane są silikony szklarskie, które można dostać w dobrym sklepie budowlanym.

Cechy silikonów szklarskich

Ich cechą charakterystyczną jest niezwykle wysoka przyczepność, dlatego pasują doskonale do uszczelniania okien. Warto dodać, że mogą być używane na powierzchniach gładkich, a oprócz tego na drewnie, cegle oraz powierzchniach ceramicznych. Trzeba dokładnie wiedzieć czym się kierować wybierając silikon szklarski zastosowanie jest naprawdę szerokie. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kolor. Chodzi o to, żeby dobrać go do powierzchni w ten sposób, żeby był niewidoczny. Dlatego do drewnianych okien najlepiej pasuje silikon brązowy, ponieważ wtapia się w tło i go nie widać. Ważny jest także czas schnięcia, który w przypadku silikonów szklarskich jest zdecydowanie krótszy niż u reszty.

Zastosowanie silikonu szklarskiego

Warto zwrócić uwagę na fakt, że czas schnięcia jest podawany z reguły dla temperatury 20 stopni Celsjusza i standardowej wilgotności powietrza. W innych warunkach klimatycznych może się skrócić lub przedłużyć. Do uszczelniania akwarium najlepiej kupić dedykowany silikon szklarski cena nie powinna przekroczyć 25 zł. Specjalny silikon do akwarium ma bezpieczny skład, dlatego jest w pełni bezpieczny dla ryb. Kontakt z wodą w żaden sposób nie osłabia jego przyczepności. Silikon bezbarwny cieszy się największym zainteresowaniem. Można go spokojnie wykorzystać do szkła, ponieważ powłoka, którą tworzy jest niewidoczna. Trzeba jednak mieć na uwadze, że użycie zbyt dużej ilości silikonu może dać odwrotny efekt, z którego nie do końca będziemy zadowoleni. Bezbarwny silikon wykorzystywany jest z reguły do naprawy okien. Do uszczelniania płytek ceramicznych idealnie nadaje się silikon biały, a do okien drewnianych silikon brązowy.