Site Overlay

Domy do 100m2 – dwie podstawowe zalety.

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu, wśród projektów górują te proponujące domy do 100m2. Niewielki budynek stał się obecnie wyjątkowo pożądaną formą budownictwa. Z racji tego, że coraz rzadziej w jednym domu mieszka kilka pokoleń, jak również ze względów finansowych większości osobom takie rozwiązanie bardzo odpowiada. Warto przyjrzeć się dwóm podstawowym zaletom takiego niedużego domu.

W pierwszej kolejności – oszczędność w kosztach oraz w czasie

Gdy mowa o domach do 100m2, na początek należy podkreślić, że są one dużo bardziej opłacalne pod względem finansowym, jak i czasowym, w porównaniu do wielkich, kilkukondygnacyjnych budynków. Z jednej strony są po prostu tańsze w budowie oraz w urządzaniu wnętrz. Z drugiej strony także perspektywa przyszłości i ewentualnych zmian, napraw czy remontów jest o wiele tańsza. Jeśli chodzi o czas, jest podobnie. Oszczędzamy go zarówno budując taki dom, jak i również później, kiedy już w nim mieszkamy i poświęcamy mniej czasu na sprzątanie, niż w przypadku domów większych.

W drugiej kolejności – ekologiczny charakter budynku

Warto też zaznaczyć, że nieduży dom ma charakter ekologiczny. Jest dużo lepszy dla środowiska, gdyż wymaga mniejszego nakładu różnorodnych materiałów. Co więcej, na taki dom ekologiczny łatwiej jest dzisiaj uzyskać ewentualny kredyt, jeżeli ktoś nie dysponuje wystarczającą ilością gotówki. Kredyt taki cechuje się także nieco niższą ratą, co jest niepodważalnym plusem na wiele lat.