Site Overlay

Czym jest siatka elewacyjna

Siatka elewacyjna jest uznawana za niezbędny element przy ocieplaniu budynku. To dzięki niej nie dochodzi do uszkodzeń mechanicznych materiału izolującego.

Zalety siatki elewacyjnej

Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre uszkodzenia mogą nawet całkowicie zniszczyć konstrukcję budynku, dlatego trzeba działać bardzo szybko. Najlepiej zatrudnić specjalną ekipę, która zajmie się całym procesem, ale jeśli posiadasz odpowiednie doświadczenie to warto to zrobić samodzielnie. Niektóre uszkodzenia mogą być bardzo poważne i doprowadzić nawet do zburzenia budynku. Położenie odpowiedniej siatki elewacyjnej jest istotnym krokiem, którego nie należy nigdy pomijać. Ocieplenie z siatką elewacyjną (https://budujmy.eu/pl/menu/siatka-elewacyjna-1087.html) jest niezwykle skuteczne i może posłużyć nawet przez wiele lat, dlatego warto z tego skorzystać. Na budynek wpływają także zmienne warunki atmosferyczne, których nie należy bagatelizować. Siatka elewacyjna produkowana jest na terenie całego kraju.

Popularność siatek elewacyjnych

Najważniejsza jest trwała i porządna konstrukcja, dlatego nie ma co oszczędzać na materiałach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że istnieje kilka rodzajów siatek, które różnią się od siebie budową oraz zastosowaniem. Należy mieć na uwadze, że niektóre siatki elewacyjne nie będą pasowały do pewnych budynków, dlatego trzeba o tym pamiętać. Największą popularnością cieszą się siatki elewacyjne z włókna szklanego. Na uwagę zasługuje fakt, że sprawdzą się one praktycznie we wszystkich budynkach tradycyjnych, takich jak garaże oraz niewielkie domy jednorodzinne. Siatki elewacyjne pancerne przygotowane są dla osób, które szukają trwalszych rozwiązań. Trzeba jednak mieć na uwadze, że są one również odpowiednio droższe, dlatego warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się siatki ekranujące, które zabezpieczają budynki przed szkodliwym działaniem elektrosmogu. Są one wyprodukowane z włókna szklanego i wzmocnione stalą nierdzewną.