Site Overlay

Odpowiedni leżak ma znaczenie

Każdego lata wiele osób spędza swój wolny czas w zaciszy własnego ogrodu. By wypoczynek przynosił upragniony relaks, sporo osób podejmuje decyzję o zakupie leżaków ogrodowych. Leżak składany to nie tylko element wyposażenia domu czy ogrodu. Odpowiednio dobrany, może stanowić również ciekawy element dekoracyjny.

Leżaki na każdą kieszeń

Bardzo dużą popularnością cieszą się leżaki plażowe. Niejednokrotnie wykonane są z tworzywa sztucznego. Jednak posiadają zalety takie jak:

  • niski koszt zakupu,
  • różnorodność kolorystyczną,
  • odporność na słońce.

Z uwagi na materiał z jakiego wykonane są takie leżaki, są one niesamowicie lekkie co sprawia, że przenoszenie ich nie jest żadnym wyzwaniem.

Coraz większą popularnością cieszą się również leżaki wykonane z aluminium. Są wykończone specjalnym materiałem zapewniającym komfort i wygodą korzystania. Główną zaletą tych leżaków jest ich ciężar, a właściwie brak ciężaru. Leżaki aluminiowe idealnie sprawdzą się w mniejszych przestrzeniach takich jak balkony czy altanki.

Nie taki skromny leżak

Coraz więcej osób traktuje leżaki jako ozdobę. Piękny drewniany leżak ogrodowy rozkładany może być znakomitym elementem dopełniającym wystrój ogrodu czy tarasu. Decydując się na zakup leżaków ogrodowych wykonanych z drewna należy pamiętać, że materiał ten wymaga odpowiednich zabiegów. Drewno wymaga corocznej konserwacji. Bez odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych drewniany leżak szybko straci swój blask.

Kupując leżaki drewniane trzeba pamiętać, że będą one dość solidne i ciężkie. Dlatego warto, żeby wyposażone były w specjalne kółka. Kółka w żaden sposób nie wpływają negatywnie na wygląd ogólny leżaków. Są jednak zbawienne w przypadku konieczności przestawienia ciężkiego leżaka z miejsca na miejsce.

Odpowiednio urządzony ogród może być idealnym miejscem do relaksu po ciężkim dniu w pracy. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na urządzanie swoich ogrodów oraz zakup mebli ogrodowych czy leżaków.

Więcej na www Tutumi pl