Site Overlay

Zalety piętrowych domów

Projekt domu piętrowego to zadanie dla specjalisty, który bardzo dobrze zna się na aktualnych trendach mieszkaniowych. Warto skorzystać z zamówienia projektu indywidualnego, co pozwoli doskonale dopasować projekt do własnych oczekiwań. Czym cechują się projekty domów piętrowych? Jakie zalety mają takie budynki?

Projekty domów piętrowych

Warto podkreślić, że projekty domów piętrowych są wykonywane przez architektów z wieloletnim doświadczeniem. Każde z pomieszczeń jest starannie zaplanowane, tak aby spełnić wymogi domowników. Dokument jest bardzo ważny i daje nam wgląd co do tego, jaki efekt ostatecznie uzyskamy. Okazuje się, ze projekt domu piętrowego cieszy się na rynku bardzo dużym uznaniem. Coraz chętniej stawiamy na rozwiązania praktyczne i nowoczesne, które dadzą komfort każdego dnia.

Zalety domów piętrowych

dom piętrowy

Wśród zalet piętrowego domu warto wymienić:

  • oszczędność działki,
  • zyskanie dodatkowej przestrzeni mieszkalnej,
  • wydzielenia odrębnego piętra dla najmłodszych lub dla dorosłych.
  • niższe koszty budowy fundamentów, położenia dachu i podłączenia instalacji.

Metraż budynku w takim przypadku jest rozłożony na dwa piętra, co daje nam oszczędność działki. To bardzo ciekawy pomysł dla właścicieli niewielkich działek i dla rodzin z dziećmi, które chcą oddzielić przestrzeń dla młodszych i starszych. Jeśli instalacje będą znajdowały się w pionie, z pewnością poniesiemy mniejszy koszt związany z podłączeniem elektryczności i innych instalacji. Nieco więcej zapłacimy jednak za materiały i budowę ścian nośnych i stropu.