Site Overlay

Jak dopasować praktyczną umywalkę do modnej aranżacji?

Dopasowanie odpowiedniej umywalki do urządzanej łazienki może wydawać się trudnym zadaniem. Ze względu na bogaty wybór i różnorodność dostępnych w tej kategorii przedmiotów, podjęcie właściwej decyzji bywa kłopotliwe. Aranżując pomieszczenie sanitarne należy pamiętać nie tylko o jego funkcjonalności, ale również estetyce. Zlew łazienkowy musi więc zapewniać użytkownikom komfort i komponować się z wybranym stylem wnętrzarskim. Na co zwrócić uwagę, aby dopasować odpowiedni element wyposażenia?

Umywalka dopasowana do pomieszczenia

Możliwe do odnalezienie umywalki łazienkowe posiadają różne kształty i rozmiary. Ważne jest dopasowanie ich do wielkości posiadanej przestrzeni. Aby ją funkcjonalnie zagospodarować, warto zdecydować się na któreś z oryginalnych rozwiązań. Wśród nich odnaleźć można:

  • modele nablatowe
  • wpuszczane w blat
  • umieszczane pod powierzchnią użytkową.

Standardowe zlewy wiszące mogą być odpowiednim wyborem. W małych łazienkach sprawdzą się akcesoria narożne, a w dużych rodzinach umywalki podwójne. Warto jednak rozważyć wybór któregoś z nowoczesnych rozwiązań. Co należy o nich wiedzieć?

Wybór praktycznej umywalki w modnym stylu

Coraz chętniej kupowanym akcesorium jest nablatowa umywalka do łazienki. Dzięki swoim walorom estetycznym, ustawiona na szafce misa doskonale komponuje się ze stylem skandynawskim, retro, a nawet glamour. Ponieważ cała część użytkowa zlewu znajduje się nad powierzchnią blatu, w stojącej pod nią szafce można zmieścić wiele przedmiotów. Modele podblatowe i wpuszczane to z kolei doskonałe rozwiązania w pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych. Do ich zalet należy między innymi dostępność dużej powierzchni użytkowego blatu i ograniczenie ryzyka obtłuczeń. Funkcjonalne akcesoria w modnym stylu z pewnością okażą się korzystnym rozwiązaniem w domowej łazience.