Site Overlay

Jaki materiał zlewozmywakowy najlepiej odpowiada Twoim potrzebom?

Podczas remontu lub budowy łazienki stajemy przed kilkoma długofalowymi decyzjami. Dotyczy to również doboru odpowiedniego materiału, z którego będzie wykonana umywalka. Decyzje te powinny być dobrze przemyślane. Oprócz typowej białej umywalki ceramicznej Calani producent oferuje duży wybór różnych materiałów umywalkowych, które mają swoje wady i zalety.

Umywalki z odlewu mineralnego

Odlew mineralny lub marmur mineralny są obecnie powszechnymi materiałami do umywalek. Materiał zachwyca przede wszystkim fakturą i różnorodnością kształtów. Jak sama nazwa wskazuje, umywalki są odlewane z odlewu mineralnego. W ten sposób umywalka może przybrać dowolny pożądany i wyobrażalny kształt. Ten materiał na zlew jest kompozytem naturalnych minerałów i żywicy akrylowej lub syntetycznej.

Odlew mineralny to jeden z materiałów umywalkowych o bardzo dużej sprężystości i odporności na stłuczenie. Chociaż materiał jest znacznie lżejszy od ceramiki, zachwyca szczególną twardością i trwałością.

Niemniej jednak ten materiał umywalkowy jest niestety bardzo wrażliwy na zarysowania. Miękka powierzchnia sprawia, że drobne rysy są szybko widoczne. Pozytywne jest jednak to, że można je łatwo wypolerować. Do czyszczenia i polerowania najlepiej używać wilgotnej, miękkiej ściereczki z niewielką ilością środka czyszczącego.

Umywalka ceramiczna

Calani umywalki ceramiczne to klasyka – zobacz takie modele umywalek. Nie bez powodu jest to najpopularniejszy materiał umywalkowy, ponieważ ma szereg zalet, które mogą zadecydować o zakupie. Umywalka ceramiczna jest bardzo łatwa w pielęgnacji i niewrażliwa na zarysowania czy różne chemikalia. Nie przeszkadzają jej środki czyszczące. Ponadto umywalka ceramiczna jest bardzo trwała, dlatego inwestycja w ten materiał jest opłacalna. Podobnie jak w przypadku marmuru mineralnego, zarazki i bakterie nie mają szans na osiedlenie się na umywalce ceramicznej. Dzięki temu ten materiał umywalkowy zapewnia wysoki poziom higieny.

Ceramika ma jednak również pewne wady, takie jak stosunkowo wysoka masa własna. Zwłaszcza w przeciwieństwie do odlewów mineralnych ceramika jest znacznie cięższa i dlatego trudniejsza w montażu. Kolejną wadą jest to, że jeśli pojawią się rysy lub pęknięcia, są one bardzo trudne do usunięcia. W większości przypadków rys nie da się naprawić i nigdy nie da się ich całkowicie usunąć.