Site Overlay

Czym cechować się powinna dobra bateria łazienkowa prysznicowa?

Baterie prysznicowe to produkty, które narażone są na szkodliwe działanie kamienia, osadów z mydła oraz twardej wody. Godne polecenia baterie pokryte są specjalnymi powłokami zabezpieczającymi, które znacznie ograniczają tego rodzaju procesy.

Jakie inne formy zabezpieczenia swoich wyrobów stosują producenci?

Godna polecenia bateria łazienkowa prysznicowa powinna być wyposażona we wspomnianą powyżej powłokę oraz silikonowe gumy, które umieszczane są w otworze głowiny natrysku oraz deszczownicy.

Jakie baterie prysznicowe dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne produkty, w tym baterie podtynkowe i natynkowe. Bateria łazienkowa prysznicowa podtynkowa montowana jest przed wykończeniem ścian i kładzeniem płytek. W przypadku tego rodzaju produktu należy zwracać szczególną uwagę na jego jakość. Nie może to być wyrób awaryjny, ponieważ dostęp do niego jest znacznie utrudniony. Ewentualna konieczność wymiany głowicy może wiązać się z koniecznością remontu i ponoszenia sporych wydatków. Produkty podtynkowe cechuje bardzo atrakcyjny design. Umożliwiają one również oszczędność miejsca, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich łazienek. Warto również pamiętać o tym, że baterie podtynkowe umożliwiają montaż większej ilości wyjść wody. Pozwala to na montaż deszczownicy i natrysku bocznego. Co ważne, baterie podtynkowe cechuje większy przepływ wody niż produkty natynkowe.

Czy warto wybierać baterie prysznicowe natynkowe?

Bateria łazienkowa natynkowa montowana jest na ścianie. Tego rodzaju produkty cieszą się dużą popularnością, ponieważ są łatwe w instalacji, a ich ewentualna wymiana nie stwarza problemu. Są one również tańsze niż produkty podtynkowe.

Czym cechują się komplety prysznicowe?

W skład dostępnych w sprzedaży kompletów prysznicowych wchodzi bateria, wąż, słuchawka oraz słupek i deszczownica. Poszczególne elementy są spójne stylistycznie oraz bardzo funkcjonalne. Co ważne, mogą być one montowane zarówno w przypadku typowych kabin prysznicowych, jak i wanien wyposażonych w szklany lub plastikowy parawan.