Site Overlay

Tylko pozornie suchy klej

Kleje kontaktowe pozornie wydają się materiałami suchymi i dziwi przez to fakt, że potrafią one skleić idealnie prawie każdy rodzaj powierzchni. Dopiero mocny ścisk powoduje, że dwa elementy do siebie ściśle zaczynają przylegać. Z tego też powodu taki klej kontaktowy bywa nazywany klejem suchoklejącym.

Do czego można go stosować?

Wykorzystanie klejów kontaktowych jest bardzo duże. Stosuje się je w przemyśle, w usługach, a także w życiu codziennym. Jest to rodzaj kleju wodoodpornego, odpornego na temperatury, mocnego, łatwego w aplikacji, trwałego i szybko schnącego. Znany i popularny jest klej kontaktowy do okleiny.

Wśród materiałów, które klei się tego typu klejem wymienić można:

  • styropian,
  • beton,
  • plastik,
  • drewno,
  • tekturę,
  • papier.
  • metal.

Dla kogo przeznaczone są tego typu kleje?

Zawsze dobrze jest kupić odpowiedni klej od sprawdzonego producenta lub dystrybutora. Klej powinien idealnie skleić, trwale i mocno. Dlatego przed zakupem trzeba też być zorientowanym czy lepiej sprawdzi się klej w tubie czy też w sprayu. Taki klej można stosować nie tylko do prac przemysłowych, ale także do prac domowych.

Proponowane na rynku jego opakowania mają różne pojemności i nie zawsze by skleić coś małego w domu trzeba zaopatrywać się w duże ilości danego kleju.

Fakt, że klej jest łatwy w swoim zastosowaniu sprawia, że bardzo często korzystają z niego osoby, które chcą wykonać jakieś małe prace naprawcze w domu czy w biurze.

Jak kleić klejem kontaktowym?

Zastosowanie klejów kontaktowych jest bardzo różnorodne, a jego aplikacja niezwykle prosta. Kleje występują w tubie, w sprayu lub w kanistrach. Wszystko zależy od tego ile potrzeba jest kleju oraz jaki materiał trzeba nim skleić. Czasami by spoiwo było mocne i trwałe trzeba nałożyć kilka aplikacji. Wtedy pomiędzy nimi zalecane są przerwy około15 minutowe.

Więcej: www.budujmy.eu