Site Overlay

Zakup nowego mieszkania od dewelopera

Przed zakupem mieszkania z rynku pierwotnego od dewelopera warto sprawdzić kilka istotnych faktów. Wśród nich można znaleźć informacje dotyczące lokalizacji zakupu, a także na temat dewelopera, od którego się kupuje.

Lokalizacja zakupu

Lokalizacja, podobnie jak cena, jest głównym czynnikiem branym pod uwagę podczas zakupu nowego mieszkania. Szczególnie polecane są takie mieszkania we Wrocławiu z rynku pierwotnego. Jednakże przed zakupem mieszkania należy przeanalizować przede wszystkim inwestycje planowane w pobliżu potencjalnie nowego mieszkania. Wśród nich można wyróżnić różnego rodzaju budowy dróg, torów kolejowych, ale także oczyszczalni ścieków i innych obiektów. Jest to szczególnie istotne, aby zachować komfort życia na odpowiednim poziomie. Warto przeanalizować prospekt informacyjny otrzymany od dewelopera.

Deweloper

Sprzedaż mieszkań we Wrocławiu z rynku pierwotnego prowadzona jest najczęściej przez dewelopera. Nowe mieszkania od dewelopera warto sprawdzić, podobnie jak samego dewelopera. Powinien on przede wszystkim charakteryzować się dużą rzetelnością, aby nie pojawiły się podczas budowy nieoczekiwane okoliczności. Warto dokładnie sprawdzić firmę deweloperską, od której planowany jest zakup mieszkania. Przede wszystkim należy przyjrzeć się wynikom dewelopera, opiniom na jego temat, a także zrealizowanym przez niego inwestycjom. Warto zobaczyć jak wyglądają poprzednie inwestycje dewelopera po paru latach, czy są one zadbane, czy wręcz przeciwnie. Może to nam dużo powiedzieć o jego sposobach działania.