Site Overlay

W jakich sytuacjach sprawdzi się beton architektoniczny?

Beton dekoracyjny cieszy się coraz większą popularnością. Jest chętnie umieszczany zarówno na elewacjach budynków, jak i ścianach wewnątrz pomieszczeń. Ten szczególny rodzaj tynku przeznaczony jest do aplikowania na eksponowane elementy konstrukcji. Dzięki korzystnym właściwościom i szerokiemu wyborowi wersji wizualnych okazuje się doskonałym rozwiązaniem w różnych sytuacjach. Gdzie warto go wykorzystać?

Beton w aranżacji wnętrz

Beton architektoniczny jest chętnie wykorzystywany dzięki swoim licznym zaletom. Znajdują się wśród nich m.in.:

  • wysoka paroprzepuszczalność
  • łatwość aplikacji
  • maskowanie nierówności ścian.
    Dzięki temu, że beton zapewnia ścianom odpowiednią oddychalność, doskonale sprawdza się również w pomieszczeniach o wysokim stopniu wilgotności. Można zastosować go w kuchni lub łazience. Dzięki temu, że jego nałożenie nie jest skomplikowane, osoby remontujące swoje mieszkanie mogą samodzielnie wykonać taki zabieg. Powierzchnia gotowego betonu dekoracyjnego może być zarówno gładka, jak i porowata. Rodzaj faktury wybierany jest przez dokonujących zakupu. W procesie produkcji wykorzystywane są różne barwniki. Dlatego też bez problemu można dopasować wymarzoną dekorację do własnego mieszkania. Z pewnością okaże się oryginalnym rozwiązaniem.

Ozdoba elewacji

Beton na ścianie jest również doskonałym pomysłem na wykończenie zewnętrznej powierzchni budynku. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby był odpowiednio zaimpregnowany. Dzięki temu będzie odporny na zarysowania, wilgoć, wysokie temperatury i niesprzyjające warunki pogodowe. Warto pamiętać również o tym, że jest to materiał trudnopalny i odporny na ścieranie. Dokonując zakupu należy się upewnić, że w procesie produkcji wykorzystano wzmacniacze i impregnaty. Wysokiej jakości architektoniczny beton sprawdzi się wewnątrz i na zewnątrz budynku.