Site Overlay

Praktyczne porady dotyczące zakupu kabiny prysznicowej

Podczas kupowania kabiny prysznicowej zdecydowana większość inwestorów zwraca uwagę przede wszystkim na to, czy dana kabina jest odpowiednio estetyczna i pasuje do aranżacji pomieszczenia. Jest to błąd, ponieważ kabina będzie przede wszystkim używana, a nie oglądana co sprawia, że musi ona cechować się przede wszystkim kwestiami praktycznymi. O jakie sprawy zatem warto zadbać, gdy wybiera się taką kabinę?

Jaka wielkość i kształt?

Nie ma bardziej praktycznej cechy kabiny prysznicowej niż to, jakiego jest ona kształtu, oraz jakiej wielkości. Zaczynając od pierwszej kwestii, poleca się przede wszystkim prostokątne kabiny prysznicowe. Powinny one być o wiele przestronniejsze i wygodniejsze w zakresie swobody ruchów niż standardowe modele kwadratowe. Przyjmuje się, że najlepiej zainwestować w wersje o wymiarach 80×100 centymetrów. Jeśli jednak metraż łazienki na to nie pozwala, poleca się nieco mniejszy model, czyli np. 70×80 centymetrów.

Jaki rodzaj drzwiczek?

Skoro już wiadomo, że warta uwagi jest przede wszystkim kabina prostokątna (https://lazienka-rea.com.pl/kabiny-prysznicowe-90×90-80×80-i-inne/kabiny-prostokatne.html), to kolejnym krokiem jest wybranie rodzaju jej drzwiczek. Jakie są obecne na rynku? Dostać można wersje przesuwne, uchylne oraz harmonijkowe. Nie da się ukryć, że najlepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa prostokątna z drzwiczkami przesuwnymi. Po pierwsze, dlatego że zajmują one naprawdę niewiele miejsca podczas ich otwierania, w czym są znacznie lepsze niż wersje uchylne. Dodatkowo jednak są o wiele lepsze od modeli harmonijkowych, ponieważ są po prostu szczelniejsze i nie przepuszczają aż tyle wody na zewnątrz podczas korzystania z prysznica.

Jaki rodzaj materiału?

Ostatnią sprawą, o której trzeba pamiętać, to wybranie takiej kabiny, która charakteryzować się będzie odpowiednim materiałem wykonania. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim odradza się model z tworzyw sztucznych. Polecić natomiast można kabiny szklane.