Site Overlay

Nowe mieszkanie od dewelopera

Współcześni Polacy chcą mieszkać w coraz wyższym standardzie. To zupełnie zrozumiała potrzeba związana między innymi z bogaceniem się. Sporo rodzin decyduje się na kupienie mieszkania na nowym osiedlu od dewelopera, pomimo tego, że rynek wtórny nieruchomości również dobrze się ma i tam nieruchomości zwykle są dużo tańsze. Dlaczego mimo wszystko inwestorzy wybierają nowe mieszkania?

Dlaczego warto kupić nowe mieszkania od dewelopera?

Cechą wyróżniającą nieruchomości na nowych osiedlach jest bez wątpienia bardzo wysoki standard wykończenia. W przypadku tak zwanych mieszkań pod klucz można się po prostu od razu wprowadzić, w mieszkaniu nie trzeba wykonywać już żadnych prac wykończeniowych. Współcześni deweloperzy dbają o to, aby przyszli mieszkańcy mieli również możliwość wpływu na wygląd swojej przestrzeni, stąd też istnieje możliwość na przykład wyboru konkretnego modelu drzwi czy podłogi. Jednym słowem już na etapie powstawania inwestycji właściciel ma możliwość decydowania o tym, jak będzie prezentowało się wykończenie jego przyszłego mieszkania. Nie ma żadnych ukrytych niespodzianek takich jak na przykład w przypadku starych mieszkań do kompletnego remontu. Nowa instalacja gazowa czy elektryczna, wodno-kanalizacyjna to gwarancja wielu lat bez awarii, bez strachu o to, czy nie dojdzie do jakiegoś niespodziewanego wypadku, który będzie łączył się z kosztownym remontem. Rynek pierwotny mieszkań daje właśnie taką gwarancję, natomiast w przypadku mieszkań z rynku wtórnego to bardzo często jedna wielka niewiadoma.

Rynek pierwotny mieszkań w dużych miastach?

W dużych miastach Polski bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania położona raczej poza centrum, w dosyć zielonych okolicach. Takie nieruchomości wybierają rodziny z dziećmi. Ogromny potencjał tkwi również w mieszkaniach (wroclaw.domd.pl/inwestycje) położonych bardziej w centrum Wrocławia. Tam inwestorzy mogą stworzyć na przykład przestrzeń pod wynajem krótkoterminowy, dla turystów oraz osób podróżujących w celach biznesowych. To dobra opcja na zarabianie na swojej nieruchomości.