Site Overlay

Kupujemy fugę do garażu

Garaż jest szczególnym miejscem w całym domu. Jako jedyne jest narażone na działanie spalin, płynów eksploatacyjnych auta, a także nanoszonego przez samochód brudu. Co więcej, jest to również miejsce, które często nie jest nawet ogrzewane. Nic więc dziwnego, że wybranie odpowiedniej fugi do garażu sprawia tak często wiele problemów. W tym miejscu nie wystarczy bowiem zwykła fuga wodoodporna. Trzeba sięgnąć po coś znacznie mocniejszego.

Dlaczego garaż jest trudny dla fugi?

Jeśli chce się kupić dobrą fugę do garażu, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego konkretnie powodu jest to tak trudne dla fugi miejsce. Jeśli nie zrozumie się problemu i tego, z czym taka fuga musi się mierzyć, trudne będzie nabycie odpowiedniego jej rodzaju.
Fuga w garażu przede wszystkim musi zmagać się naprawdę olbrzymim zabrudzeniem. Auto nanosić będzie nie tylko piach, lecz również śnieg, błoto i sól drogową. Co więcej, fuga ta musi być bardzo mocna i odporna na zniszczenie. Nanoszony piasek będzie ją rysował, a samo auto swoim ciężarem może doprowadzać ją do pękania. Oczywiście oprócz tego fuga ta będzie pod ciągłym działaniem wody oraz niskiej temperatury.

Cechy fugi do garażu

Jak widać po powyższym opisie, lista zagrożeń dla fugi garażowej jest naprawdę duża. Wiele osób uważa, że do garażu wystarczy zwykła fuga wodoszczelna jak na balkon, lecz byłaby to niewystarczająca jej wersja – https://budujmy.eu/pl/menu/fuga-wodoszczelna-939.html.
Podstawą w garażu jest fuga mrozo i wodoodporna, aby stawić czoła wilgoci oraz zagrożeniu w postaci lodu. Dodatkowo musi to być również fuga o wzmocnionym składzie, niepodatna na pękanie. Na koniec musi to być fuga odporna na silną chemię czyszczącą, ponieważ będzie ona bardzo często używana w garażu. Warto również zadbać o to, aby była to fuga estetyczna, co pozytywnie wpływać będzie na wygląd całego garażu.