Site Overlay

Jaki parawan nawannowy kupić?

Problem wyboru pomiędzy wanną a prysznicem zakończył się wraz z pojawieniem się na rynku parawanu nawannowego. Dzięki temu prostemu wynalazkowi możliwe stało się uzyskanie w wannie zalet oczywiście samej wanny, lecz również i dołączenie do niej możliwości wzięcia w zupełnie swobodny i bezpieczny dla łazienki sposób prysznica. Problem jednak w tym, że nie każdy wie, jak taki parawan nawannowy wybrać. W końcu na rynku obecne są aż trzy jego rodzaje.

Jakie parawany dostępne są na rynku?

Parawan nawannowy to bardzo prosty dodatek do wanny, który pozwala bez większego problemu używać jej jako prysznic. Oczywiście nie jest dostępny tylko w jednej wersji, lecz w kilku. Na wstępie odrzucić jednak trzeba różnego rodzaju egzotyczne rozwiązania, takie jak szyba. Szyba do wanny to nowoczesne i niezwykle estetyczne rozwiązanie, lecz jednocześnie bardzo drogie, a to powoduje, że dość niszowe. Te parawany, które natomiast cieszą się ogromną popularnością, to np. parawan prysznicowy harmonijkowy, parawan składany oraz parawan wahadłowy. Czym się one charakteryzują oraz który będzie lepszy?

Cechy poszczególnych parawanów nawannowych

parawan-nawannowy-skladany-rea

Zdecydowanie najmniej popularnym rozwiązaniem jest w tym zestawieniu parawan harmonijkowy. Jego niska popularność związana jest z brakiem praktyczności. Nie tylko nie jest specjalnie ładny, co i również niezawodny. Powoduje to, że część wody mimo wszystko się przez niego przedostaje. Na jego korzyść działa niska cena, a także niewielka ilość zajmowanego miejsca.
Drugim modelem, już znacznie popularniejszym, jest wersja wahadłowa. Często nazywana jest parawanem drzwiowym, ponieważ posiada po obu stronach zawiasy, a wanna po jego montażu bardziej przypomina tradycyjny prysznic z drzwiami. Jest to model bardzo szczelny, lecz jak łatwo się domyślić, w dużym stopniu ogranicza zalety wanny.
Ostatnim i zdecydowanie najpopularniejszym modelem jest parawan składany. Łączy w sobie takie zalety jak estetykę i funkcjonalność.