Site Overlay

Jak zadbać o wygodę w ogrodzie i na tarasie?

Duży stół, wygodne fotele i oczywiście huśtawka – to niezbędne wyposażenie każdego ogrodu, w którym odpoczynek ma być prawdziwą przyjemnością. Jak wybrać wygodne i funkcjonalne meble, które będą pasowały do wystroju ogrodu?

Posiłek w ogrodzie

Letnie obiady na słońcu, wieczór z rodziną i znajomymi przy grillu to nieodłączne elementy letniego odpoczynku w ogrodzie.

Wybierając zestaw mebli ogrodowych koniecznie trzeba zadbać, by meble były wygodne i komfortowe. Stół musi być duży i stabilny. Warto pamiętać, że stół prostokątny dla 4 osób powinien mieć metr długości. Okrągły 1 metr średnicy.

Meble ogrodowe zestaw z drewna jest idealny, gdy stół przez całe lato będzie ustawiony w tym samym miejscu. Meble drewniane są ponadczasowe i eleganckie, ale również bardzo ciężkie. Ich przenoszenie nie należy do przyjemności.

Stół plastikowy jest lekki. Idealnie nadaje się do ogrodu, gdy planujemy go rozstawiać wyłącznie na specjalne okazje. Warto również pamiętać, że meble z tworzywa sztucznego są wytrzymałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Odpoczynek

Letnie dni w ogrodzie często upływają nam na słodkim leniuchowaniu. Warto zadbać, by w ogrodzie pojawił się wygodny leżak czy hamak.

Zestaw ogrodowy z metalu jest bardzo wygodny. Materiałowe siedzisko pozwala na komfortowy odpoczynek. Ciekawym pomysłem na letnie leniuchowanie są również fotele wiszące. Rattanowe fotele idealnie sprawdzą się zarówno na tarasie, jak i w ogrodzie. Trzeba jednak wybierać fotele, które są mocne i stabilne.

Zestawy mebli ogrodowych z drewna również są bardzo funkcjonalne. Wybierając wygodne leżaki koniecznie trzeba dobrać do nich poduchy, które sprawią, że leżakowanie będzie komfortowe.

Wybierając meble ogrodowe koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ich miejsce przeznaczenia. Meble, które będą przez całe lato stały w ogrodzie lub na tarasie mogą być duże i masywne. Meble, które będziemy wystawiać okazjonalnie muszą być lekkie, gdyż ich noszenie nie może być kłopotliwe.