Site Overlay

Jak dobrze wybrać projekt domu?

Budowanie domu to niezwykła inwestycja. Nie tylko jest bardzo kosztowna, lecz również wpływa bezpośrednio na komfort życia w nowym, właśnie budowanym domu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób przykłada tak dużą uwagę do tego, jaki projekt domu się wybierze. Czy warto wybrać dom piętrowy bez garażu? A może lepszy będzie dom parterowy?

Z garażem czy bez?

Najważniejszym pytaniem, jakie sobie zadaje wiele osób, to czy lepsze są projekty domów piętrowych bez garażu, czy też posiadające garaż? Oczywiście wiele tu zależy od tego, czy ma się lub planuje się mieć samochód. Jeśli nie, to bez wątpienia lepiej wybrać dom bez garażu. Jeśli jednak posiada się auto lub planuje się posiadać, sytuacja przedstawia się nieco inaczej.
Dom bez garażu wygląda ładniej, a także pozbawiony jest problemu dochodzącego do środka hałasu i spalin. Z drugiej jednak strony samochód gdzieś trzeba trzymać. Z tego powodu zdecydowanie najlepszym wyborem jest wybudowanie osobnego garażu, zupełnie niepołączonego z domem. Pozwala to na zniwelowanie wad garażu w domu, lecz jednocześnie daje możliwość zaparkowania samochodu w miejscu, gdzie będzie bezpieczny.

projekt-domu-jarzebina

Parterowy czy piętrowy?

Jeśli już wiemy, że lepiej wybrać dom bez garażu, to teraz pozostaje kolejna sprawa, czyli to, czy lepszy będzie projekt domu piętrowego, czy też parterowego? Jak to wygląda w szczegółach?
Jeśli posiada się dość dużą rodzinę, a także niezbyt dużą działkę, dom piętrowy wydaje się rozwiązaniem niezbędnym. Dodatkowo warto zauważyć, że nowoczesny dom piętrowy bez garażu to rewelacyjna konstrukcja, umożliwiająca wygodne i bardzo komfortowe życie w nim, ze względu na dużą ilość miejsca i przestrzenność.
Nieco inaczej jednak sytuacja wygląda, jeśli nie posiada się dużej rodziny, lub też w domu mieszkać będą osoby starsze, posiadające problemy z chodzeniem. W takiej sytuacji nieco lepszym pomysłem okazać się może dom parterowy.