Site Overlay

Co musisz wiedzieć o prawie nieruchomości

Czym jest prawo nieruchomości? To pytanie zadaje sobie wiele osób, między innymi te, które rozważają zakup lub budowę nieruchomości, i nie tylko. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż prawo nieruchomości obejmuje bardzo wiele kwestii związanych z między innymi naszym życiem codziennym. Nie każdy jednak wie, z czym tak naprawdę się to wiąże. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, czym tak naprawdę jest prawo nieruchomości i doradztwo prawne nieruchomości.

Zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa

Jednym z podstawowych zadań prawa nieruchomości, jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w kwestiach związanych z szeroko rozumianymi nie ruchomościami. Obejmuje ono między innymi:

-Bezpieczeństwo techniczne. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami prawa nieruchomości, każda nieruchomość musi spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa.

-Bezpieczeństwo prawne. Często bowiem zdarza się, że na przykład nieuczciwy sprzedający nie informuje kupującego o różnego rodzaju nieprawidłowościach prawnych, dotyczących danej nieruchomości.

prawo nieruchomości

Pomoc w kwestiach prawnych

Wielu z Państwa zapewne zastanawia się, co jeśli nie znamy przepisów prawa nieruchomości? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się zlecenie doradztwa prawnego nieruchomości odpowiednio wykwalifikowanym fachowcom. Dzięki temu mogą Państwo po pierwsze uniknąć wielu różnego rodzaju pułapek prawnych związanych z nieruchomościami. Po drugie, znacznie przyśpieszyć różnego rodzaju sprawy, Jest to szczególnie ważne w przypadku różnego rodzaju spraw związanych z instytucjami publicznymi, takimi jak, chociażby urzędy, czy też inspekcje.