Site Overlay

Baterie kuchenne – na co powinieneś zwrócić uwagę?

Bateria kuchenna jest podstawowym urządzeniem używanym wiele razy w ciągu każdego dnia, dlatego przed zakupem odpowiedniej baterii warto, jest dowiedzieć się kilku rzeczy na jej temat. Przede wszystkim bateria powinna być maksymalnie funkcjonalna i oszczędna. Warto również dodać, że dobrze dobrana, świetnie wkomponuje się w wystrój kuchni. Tak więc, jakie są rodzaje baterii? Jaką baterie wybrać? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Jakie są rodzaje baterii kuchennych?

Baterie kuchenne dzielą się na dwa podstawowe rodzaje, pierwszym z nich są zwykłe baterie ścienne. Wybierając baterię ścienną, stawiasz przede wszystkim na estetykę. Ma ona niewielkie rozmiary, przez co wspaniale wpasuje się w każdy wystrój kuchni. Oprócz samej estetyki bateria ścienna zapewnia także dużą funkcjonalność, ponieważ poprawnie zamontowana na ścianie nie zajmuje miejsca na blacie czy samym zlewozmywaku.

Największą wadą baterii ściennych jest konieczność wyprowadzenia instalacji wodnej ze ściany. Proces ten jest, trudniejszy do wykonania niż ma to miejsce w przypadku baterii stojącej.

Baterie kuchenne stojące

W dzisiejszych czasach baterie stojące są zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem, które najczęściej występuje w nowoczesnych kuchniach. Tego rodzaju baterie charakteryzują się zarówno łatwością montażu, jak i podłączenia do instalacji wodnej. Mogą one być zamontowane zarówno w blacie, jak i samym zlewozmywaku, a podłączenie do instalacji nie stanowi problemu, za sprawą dużej ilości miejsca pod zlewem.

Pomimo swoich zalet, baterie stojące mają jedną wadę. Podczas używania baterii, woda często gromadzi się wokół niej, powodując powstawanie zacieków, których usunięcie wymaga często użycia środków chemicznych.

Jak wybrać odpowiednią baterię kuchenną?

Wybierając baterię, należy kierować się głównie dwoma kryteriami. Po pierwsze, należy zastanowić się, czy jest w ogóle możliwość zamontowania dwóch rodzajów baterii. Podczas projektowania nowej kuchni czy całkowitego remontu, można wybierać pomiędzy baterią stojącą a ścienną. Jeśli jednak planowana jest wymiana samej baterii, trzeba zwrócić uwagę na to jak poprowadzona jest instalacja wodna, a następnie dobrać do niej odpowiednią baterię.

Drugim kryterium jest sam wygląd baterii oraz jej dopasowanie do aranżacji kuchni. Baterię należy wybrać w taki sposób, aby dobrze komponowała się z innymi elementami wystroju kuchni, a także stylem pomieszczenia.