Site Overlay

O czym należy pamiętać kupując farbę tablicową?

Na farby tablicowe decyduje się wiele osób. To cenione rozwiązanie zarówno w lokalach gastronomicznych, jak i domowych wnętrzach. Wykorzystanie takiej emulsji umożliwia pisanie kredą po powierzchni ścian lub mebli i jej wielokrotne ścieranie. Możliwe jest odnalezienie wielu rodzajów farb z tej kategorii. Gdzie sprawdzą się najlepiej i na co należy zwrócić uwagę poszukując odpowiedniej?

Zastosowanie farb tablicowych

W domowych wnętrzach, tablicówki zazwyczaj wykorzystywane są:

  • w pokojach dziecięcych
  • modnie zaaranżowanych kuchniach
  • przedpokojach i salonach.
    Farba tablicowa w mieszkaniach, w których przebywają dzieci z pewnością okaże się wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem. Najmłodsi z pewnością chętnie oddadzą się możliwości bezkarnego rysowania po ścianach. Dzięki takiej opcji, kilkulatki mogą dać upust swojej kreatywności, a starsze dzieci wykorzystać ją w roli kalendarza. W przestrzeniach kuchennych będzie to doskonałe rozwiązanie umożliwiające zapisywanie przepisów i list kończących się produktów. W przedpokoju lub salonie można w ten sposób stworzyć ciekawy planer pozwalający zapisać terminy ważnych wydarzeń.

Jaką farbę warto wybrać?

Zaleca się kupowanie wodorozcieńczalnych emulsji lateksowych lub akrylowych. Stosowane we wnętrzach, posiadają wyjątkowo korzystne właściwości. Tablicówka powinna być przede wszystkim dopasowana do aranżacji i zapotrzebowania. Warto wiedzieć o tym, że oprócz klasycznych czarnych emulsji, zakupić można farby w wielu różnych kolorach. Wśród wyjątkowo ciekawych rozwiązań znajdują się natomiast preparaty magnetyczne, umożliwiające również przyczepianie magnesów do pomalowanej powierzchni. Innym interesującym rozwiązaniem są farby tablicowe suchościeralne. Po pokrytej nimi warstwie można pisać markerami. Odpowiednio dopasowana farba z pewnością okaże się modnym i praktycznym rozwiązaniem.

Więcej: www Budujmy eu