Site Overlay

Dlaczego warto mieszkać na ostatnim piętrze?

Przeglądając nowe mieszkania z zamiarem ich kupna można zauważyć, że ogłoszenia dotyczące lokali umieszczonych na ostatnim piętrze bardzo mocno podkreślają ich lokalizację. Czy tak wysoko zlokalizowane mieszkanie to faktycznie tyle zalet? A może jednak posiadają one również wady, obok których nie można przejść obojętnie?

Wady i zalety mieszkania na ostatnim piętrze

Wiele osób ceni sobie możliwość mieszkania na ostatnim piętrze, głównie z uwagi na znacznie większą prywatność. Gdy mieszka się na samej górze dużego wysokościowca, przykładowo na 10 lub nawet wyższym piętrze, nie trzeba martwić się tym, że ktoś nam umyślnie lub nieumyślnie zajrzy do mieszkania. To sprawia, że można zrezygnować z żaluzji czy też grubych firan, na czym oczywiście zyskuje wnętrze takiego mieszkania, stając się znacznie lżejszym i przyjemniejszym.

Wysoko położone mieszkanie to również o wiele mniejsze ryzyko włamania. Szacuje się, że ponad połowa włamań do mieszkań położonych na parterze następuje przez okno, z uwagi na niezwykle łatwy do niego dostęp. Oprócz tego, mieszkanie na najwyższym piętrze jest o wiele cichsze, a także pozbawione komarów i innego typu owadów, ponieważ zwyczajnie nie dolatują one na tak dużą wysokość.

Niestety mieszkanie na 10 piętrze oznacza całkowite uzależnienie od windy, ponieważ pokonywanie tak wielu schodów, szczególnie nosząc zakupy, oznaczałoby ogromne utrudnienie w codziennym życiu. Każda awaria windy w takim wypadku stanie się wydarzeniem bardzo dotkliwym.

Mieszkania na sprzedaż na ostatnim piętrze — czy warto?

Jest to zdecydowanie najważniejsze pytanie. Czy warto mieć mieszkanie tak wysoko? Jeśli jest się starszą osobą – zdecydowanie nie. Nie jest to także dobre rozwiązanie, jeśli posiada się małe dziecko. Mieszkania na ostatnim piętrze, takie jak są dostępne w sprzedaży na domd.pl, sprawdzą się wśród młodych osób, ceniących zalety mieszkania na najwyższym piętrze wysokiego bloku. Warto poważnie to rozważyć, aby podjąć decyzję najkorzystniejszą dla siebie.