Site Overlay

Czy warto mieszkać we Wrocławiu?

Wrocław to piękne miasto, w którym rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany. Oczywiście w centrum nie brakuje mieszkań, a ich cena – jak na duże miasto przystało – jest bardzo zróżnicowana. Jak zatem na tym tle wygląda kwestia zakupu mieszkania willowego we Wrocławiu?

Wrocław – analiza rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości we Wrocławiu jest dość ustabilizowany. W 2019 roku badania wskazywały, że wartości popytu i podaży są tu ze sobą porównywalne. Oczywiście sytuacja nie wygląda tak dobrze w kontekście lokali o podwyższonym standardzie. Mieszkania willowe we Wrocławiu stanowią dość wąską cześć całej oferty tutejszych nieruchomości. Co więcej, tendencję tą ustabilizowała pandemia koronawirusa, która – w pewnym stopniu – zamroziła rynek.

Którą dzielnicę wybrać?

We Wrocławiu istnieje niewiele osiedli, w których dominującą rolę odgrywałaby zabudowa willowa. Oczywiście wyróżnia się tutaj dość duże osiedle willowe na Kowalach, niemniej jest to w zasadzie wyjątek na inwestycyjnej mapie stolicy Dolnego Śląska. Jeśli już mowa o tym osiedlu, to jest ono położone na obszarze dawnego tzw. Psiego Pola w północno – wschodniej części miasta. Dominuje tu zabudowa o podwyższonym standardzie, w skład której – oprócz budynków – wchodzą również ogrody. Dlatego jeśli ktoś szuka mieszkania z ogrodem na Kowalach we Wrocławiu, to istnieje duża szansa, że taką nieruchomość znajdzie.

Podsumowanie

We Wrocławiu rynek mieszkań willowych jest relatywnie niewielki. Niemniej warto poszukać takiego mieszkania, gdyż oferuje ono znacznie więcej miejsca, wygody i oczywiście luksusu.